Altın Üçlü’nün Olduğu Bir Harry Potter Özel Bölümü Mü Geliyor?

Altın Üçlü’nün Olduğu Bir Harry Potter Özel Bölümü Mü Geliyor?

Destansı Harry Potter serisinin ilk filmi Felsefe Taşı, bu yıl 20. doğum gününü kutluyor.

harry potter

harry potter

Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın kitabı ilk olarak 1997 yılında yayımlanmıştı. Yayımlandığı ilk zamanlarda büyük sükse yapan kitabın beyazperdeye taşınması da uzun sürmedi. 2001’de sinema salonlarında izlediğimiz Felsefe Taşı, dünya çapında bir çılgınlık yarattı. Günümüzde halen en çok okunan ve izlenen seriler listesinin başını çeken Harry Potter, daha uzun süre daha adından söz ettirecek gibi görünüyor.

2001’de gösterime giren Harry Potter ve Felsefe Taşı, bu yıl 20. doğum gününü kutlamaya hazırlanıyor. Dünyanın her yerinden Potterhead’ler bu filmin 20. yıldönümü için bir araya gelip kutlamalar düzenlemeyi planlıyor. Hayranlar bu derece sevinçliyken Harry Potter ekibi de bu heyecanlı kutlama furyasına katılıyor.

Her şey, Harry Potter evreninin resmi sosyal medya hesaplarından ilk filmin 20. yıldönümünü kutlamasıyla başladı. Harry Potter ve Felsefe Taşı’ndan özel fotoğrafları sosyal medya üzerinden paylaşan bu hesaplar, hepimizin heyecanlandırdı. Wizarding World’ün ve Harry Potter’ın resmi sosyal medya hesapları #20YearsOfMovieMagic etiketiyle filmin yıldönümünün heyecanını belirtti.

Yıllar Sonra Harry Potter Ekibini Beraber Görmek

Mirror ve The Sun gibi Birleşik Krallık’ın en önemli gazeteleri ise filmin 20. yılının kuru kuru bir kutlamadan ibaret olmayacağını iddia etti. Haber sitelerinin kaynaklarına göre, Warner Bros. bu ay sonunda büyük bir buluşma düzenlemeyi planlıyor. Gişe rekorları kıran seriyi anmak adına reunion (yeniden toplanma) konseptli bir programın çekildiği bildiriliyor. Altın üçlümüz Daniel Radcliffe, Emma Watson ve Rupert Grint’in Londra’daki Warner Brother Studio’da gerçekleşmesi planlanan özel yapımın çekimine davet edildiği söyleniyor. Oyuncuların birbiriyle set anılarını yad edip sohbet edeceği bu buluşmanın kayıt altına alınacağı ve internet üzerinden de izlenebileceği söylentiler arasında. Peki yalnızca Altın Üçlü mü olacak? Elbette, hayır. Görünmeye hazırlanan diğer tanıdık yüzlerin Tom Felton, Evanna Lynch, Bonnie Wright ve Matthew Lewis’in olacağı da güvenilir bir kaynaktan gelen bilgiler arasında. Birlikte büyüdüğümüz bu Hollywood yıldızlarının Hogwats’a, geçmişlerine geri döndüğünü görme fikri eminim hepimizin heyecanını körüklüyordur.

Bu tarz bir buluşmanın daha önce bir benzeri Friends dizisi için HBO Max tarafından düzenlenmişti. Friends: Reunion adı ile geçtiğimiz aylarda yayınlanan yapım HBO Max’in dijital yayın platformunda da yerini almıştı. İçeriden bir kaynak söz konusu reunion ile ilgili The Sun’a şunları söylemiş: “Söz konusu şov, yapımcılar istediği için gizlilik içinde saklanıyor.”

Buna ek olarak ilk iki film olan Felsefe Taşı ve Sırlar Odası’nın yönetmeni Chris Colombus’un, geçtiğimiz aylarda Harry Potter ve Lanetli Çocuk’u aynı kadroyla filme uyarlamak istediğini söylemesi de kafamızı kurcalayan detaylardan biri. Colombus, konuyla alakalı şöyle söylemişti: “Lanetli Çocuk’u yönetmek isterim. Harika bir oyun ve çocuklar da tam eski rollerini oynayacak yaştalar. Bu benim minik bir hayalim.” Kim bilir; belki de bu 20. yıl özel buluşması, bu fikri ortaya atmak için mükemmel bir yer olabilir. 🙂

Son Olarak

Bu söylentiler, her ne kadar bu özel buluşmanın gerçekleşeceğine kuvvetle işaret etse de ne yazık ki elimizde resmi, onaylanmış bir bilgi yok. Hep birlikte bekleyip göreceğiz. Sizi bilmem ama ben kasımın son gününe kadar umudumu kaybetmeyeceğim. Çünkü Felsefe Taşı, Kasım 2001’de yayımlanmıştı.

Bu özel bölüm ile ilgili resmi açıklama olmadığından hakkında uzun uzadıya konuşacak pek şey yok. Bu yüzden yazımı burada noktalıyorum. Umarım, haber kaynaklarının öngörüleri gerçektir ve önümüzdeki günlerde bu özel bölümü izleyebiliriz. Hatta belki de siz bu yazıyı, özel bölümü izledikten sonra okuyorsunuzdur. 🙂

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Kısa cümle kısa. Cümle kısa. Kısa. Uzun değil kısa. Rebecca pek iyi bir film değil gibi. Neden indirdim ki. Hep Taylor Swift yüzünden çok boğdu beni. Neyse all too well çok iyi ah ah ah aha.

Ama fakat. Ancak ve ancak Lakin ve. Veya. Ya da.

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.