Jennifer L. Armentrout Okumaya Nereden Başlamalıyız?

Jennifer L. Armentrout Okumaya Nereden Başlamalıyız?

Bugünkü konuğumuz, New York Times Çok Satanlar listesinin altını üstüne getiren ve altmıştan fazla kitabıyla çok satanlar rekorunu hala elinde tutan Jennifer L. Armentrout!

Jennifer L. Armentrout

Kendisi genel olarak yazdığı fantastik kitap serileriyle tanınıyor ve yazarın yayın hakları ülkemizde Dex Yayınları’nın elinde bulunuyor. Yazarın Melez Sözleşmeleri, Lux, Kan ve Külden ve Karanlık Elementler serileri Dex etiketiyle raflarda yerini alırken bazı kitapları da Dex Plus etiketiyle okuyucu ile buluştu. Çoğunuzun bildiği üzere Dex Plus, Dex’in yetişkin içerikli kitaplarını bastığı alt yayını. Yazarın bu iki yayından toplamda otuz üç kitabı çıkmış. Bir o kadar da çevrilmemiş kitabı var.

Ayrıca Jennifer L. Armentrout’un çoğumuzun bilmediği bir kalemi daha var. Yazarın J. Lynn adıyla birçok romantik kitap yazdığını biliyor muydunuz? Ülkemizde bu isimle basılmadılar ama yazarın Hep Seni Bekledim, Gamble Kardeşler ve Kış Güneşi gibi kitapları bu kalem adıyla yazılmış.

Peki aşırı üretken ve bir o kadar da başarılı bu yazara hangi kitaplarını okuyarak başlamalıyız? Bunca kitabın arasından doğru kitabı nasıl seçeceğiz? Bu soruları cevaplamak amacıyla sizin için kitapların içerik kombinlerini de göz önüne alarak bir okuma rehberi hazırladım. İyi okumalar!

Melez Sözleşmeleri Serisi

  • Ana seri: Melez, Safkan, Tanrı, Apollyon, Avcı
  • Yan seri (Titan): Geri Dönüş, Güç, Mücadele, Kehanet
Jennifer L. Armentrout

Mitolojik ögelerle bezenmiş tertemiz bir fantastik roman serisidir kendileri. Kitap annesi safkan, babası insan olan melez Alex’i konu alıyor. Bu dünyada melez ırkı ya eğitimle Avcı/Muhafız olarak yetiştiriliyor ya da safkanların kölesi oluyorlar. Bu safkan ırkı da iki Hematoi ırkının (Tanrılarla yaratıkların soyu) birlikteliğinden doğan çocuklar oluyor. Alex bir melez olarak safkanlara hizmet ederken aslında kendini ateşe atmaya çok hazır ama Avcılık okulunda elbette çok katı kurallar var ve bilin bakalım bu yasakların en altın olanı ne? Tabi ki de bir melezle bir safkanın ilişki yaşaması… Alex’in hoşlandığı beyefendi olan Aiden’ın bir safkan olduğunu söylememe gerek yok bence. Peki Alex, Aiden’ın yakışıklılığı karşısında bu yasağa hatta yasaklara uymayı başarabilecek mi? 🙂

Fantastik bir kitapta aksiyon ve savaş olmama şansı zaten yok. İşin içinde Yunan Mitolojisi bile var. Eğer istediğiniz şey en başta fantastik ve akabinde aksiyon, romantik, belki mitoloji vb. ise Melez Sözleşmeleri sizin için bomba bir tercih olacaktır.

Lux Serisi Jennifer L. Armentrout

  • Ana seri: Obsidiyen, Oniks, Opal, Köken, Direniş
  • Ara kitaplar: Unutuluş (1.5)
  • Aynı evrende geçen kitaplar: Saplantı
  • Yan seri: En Karanlık Yıldız, En Aydınlık Gölge
Jennifer L. Armentrout

Kapakları muhatap almadan direkt yazıma başlamak istiyorum. -Yayın yönetmeninin notu: Dedi kapaktaki modelin afişiyle fotoğrafı olan yazar.-Kitaptaki olay örgüsü Luxenler, Arumlar ve insanlar arasında dönüyor. Katy ve komşusu Daemon, nam-ı diğer The Seksi Öküz, enemies to lovers temasının tohumlarını atan çiftlerden biri. Bu arada bu seksi arkadaşımız aslında bir uzaylı. Sinir bozucu uzaylı arkadaşımız Daemon, Katy’i bir gün kazadan kurtarıyor ve bunun sonucunda fark etmeden Katy’de bir iz -uuu- bırakıyor. Daemon’un ve kız kardeşinin güçlerini çalmak isteyen bir güruh, bu iz yüzünden Katy’nin peşine düşüyorlar. Buradan sonrasında mevzu oldukça derinleşiyor.

Lux serisi; fantastik, romantik ve aksiyon açlığı çeken okurlar için ilaç gibi gelecek, çerezlik bir seri. Kitapları orta kalınlıkta, yazarın dili de gayet akıcı. Bu sayede okur kitabı okurken yorulmuyor ve sıkılmıyor. Keyifle okuyacağınız, kafa boşaltan bir seri. 🙂

Karanlık Elementler Serisi:

  • Serinin kitapları: Kimi Öptüğüne Dikkat Et, Kime Dokunduğuna Dikkat Et, Kimi Seçtiğine Dikkat Et
  • Şükür bunun yan serisi yok.
Jennifer L. Armentrout

Herkesten özür diliyorum ama o kapaklar ne ya? -Yayın yönetmeninin notu: İsimler de kurtarmıyor hani…- Yani biri de çıkıp sormamış mı bu kapakların konuyla ne alakası var diye. Sizden ricam, kapaklara aldanıp bu seriyi okumamazlık yapmayın. Seri çoğu fantastik kurguda denk geldiğimiz melekler ve iblisler teması üzerine kurulmuş. Layla her insan gibi normal bir hayat yaşayıp aşık olduğu Zayne ile gezip tozmak istiyor. Fakat Zayne onu minnoş kız kardeşi olarak görüyor. Bu arada kızımız yarı iblis yarı muhafız, zaten normal bir hayat yaşaması da imkansız. Muhafızların görevi doğal olarak iblisleri avlamak ve Layla’nın yarı iblis olması işini kolaylaştırıyor çünkü iblislerin yerini fark edebiliyor. Gel gör ki kızımızın başı derde giriyor ve o da ne? Bir bakmışız dövmeli ve ultra yakışıklı iblis Roth, Layla’yı kurtarmaya geliyor. Layla’nın bir karar vermesi lazım. İblise güvenip aşkını ve ailesini riske mi atacak yoksa muhafızlara sadık mı kalacak?

Fantastik romanlarının çoğunda olduğu gibi bu durumda da önceki kitaplarla aynı denkleme çıkıyoruz. Aksiyon, aşk, mücadele…Birbirlerine paralel kurgular oldukları için bu seri de aynı şekilde beklentilerinizi karşılayacaktır.

Gamble Kardeşler Serisi Jennifer L. Armentrout

  • Serinin kitapları: Sağdıç, Oyuncu, Bodyguard
Jennifer L. Armentrout

Bu serimizde yaşananların olabilitesi diğerlerine nazaran daha yüksek -Yayın yönetmeninin notu: Diyorsun :))- . Ana karakterimiz Madison abisinin en yakın arkadaşı olan Chase’e körkütük aşık ama bu arkadaş kızımızı kardeşi olarak görüyor. Külliyen yalan bu arada… Sadece öyleymiş gibi davranıyor çünkü babası gibi olmaktan çekiniyor. Bazen en ufak olaya bile kızın abisinden daha sert tepkiler veriyor. Daha ilk gördüğümüzde anladık zaten mevzuyu, değil mi? Chase’in babası, annesini çok üzmüş, aşırı gözü dışarda olan lanet bir insanmış maalesef. Chase de öyle olma korkusundan geçici ilişkileri tercih ediyor ve Madison’u gerçekten sevdiği için onu bu duruma sokmak istemiyor. Bunların hepsi bahane tabii ki. Baban gibi olma o zaman, gören de çapkınlığı genetik sanacak. Neyse gel zaman git zaman, bir gün geliyor… Madison’un abisinin düğün günü… En yakın arkadaşı tabii ki sağdıç olmuş. İşte o gün çanak çömlek patlıyor.

Fantastik öge bulundurmamasının yanı sıra çoğu kişinin başına gelebilecek bir durumdan yola çıkıldığı için okuyucu, kendini kitaba kaptırıyor. Yazarın akıcı ve hafif kalemi de diğer kitaplarda olduğu gibi yormadan, bir çırpıda okutturuyor kendini. Eğer romantizm şelalesinde boğulayım ama cinselliksiz olmaz diyorsanız bu seriyi üstünüze fırlatıyorum hemen. 🙂

Ben bu yazıyı yazarken çok eğlendim, bir o kadar da düşündüm. Umarım sizler de okurken keyif almışsınızdır. İlginizi çeken kitapları sepetinize, güzel yorumlarınızı da aşağıya eklemeyi unutmayın. Bu içerik kombinlerinden daha çok yapacağız, beklemede kalın. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…<3

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.